مراقب کت و شلوارتان باشید

مراقب کت و شلوارتان باشید

آیا می دانید کت و شلوار شما هم نیاز دارند تا نفس بکشند و باید مراقب کت و شلوارتان باشید؟

پس بعد از چند ساعت استفاده از کت و  شلوار در طول یک روز یا در یک مهمانی شبانه، کت و شلوار خود را در اتاقی که تهویه مناسب دارد برای حداقل یک روز آویزان کنید تا نفس بکشند! به این ترتیب الیاف لباس شما به حالت اولیه باز می گردند.

همه می دانند که لباس ها برای حفظ ظاهرشان باید آویزان شوند اما باید کت و شلوار خود را جایی آویزان کنید که فضای کافی داشته باشند تا چروک نشوند و برای استفاده دفعه بعد آماده باشند.

برای اتو کردن کت و شلوار خود حتما از اتو با احتیاط استفاده کنید و قبل از اتو کردن روی لباس خود یک پارچه سفید بیندازید. توجه داشته باشید که استفاده از اتوی بخار بهتر است اگر هم اتوی بخار ندارید می توانید کت و شلوار خود را داخل حمام در بسته پر از بخار برای مدتی آویزان کنید تا چروک های آن از بین برود.

خشکشویی کردن به لباس ها آسیب می رساند و از عمر آنها کم می کند پس بهتر است وقتی کت و شلوارتان واقعا به خشکشویی نیاز دارند این کار را کنید.
برای تمیز کردن کت و شلوارتان می توانید از یک حوله نرم و آب استفاده کنید و به جای اینکه پارچه را روی لباس بکشید، آن را روی لباس بگذارید و بردارید. در صورتی که می خواهید پیراهن خود را تمیز کنید، همین کار را به جای آب با یک ماده شست و شو دهنده انجام دهید و سپس آن را با آب ۳۰ درجه سانتیگراد بشویید.

علاوه بر همه آنچه گفته شد برای مراقبت بیشتر از کت و شلوار خود، یک برس لباس مناسب خریداری کنید و سالی یک بار با آن به آرامی روی لباس خود برس بکشید.