همه چیز درباره لباس های گلدار

همه چیز درباره لباس های گلدار

بیشتر ما حداقل یک لباس گلدار در کمد خود داریم چون می دانیم لباس های گلدار می توانند حال و هوای بهار و تابستان را به ظاهرمان هدیه کنند و به ما جلوه بیشتری دهند.

لباس های گلدار زمان بسیار طولانی ای همراه ما بوده اند و به نظر نمی رسد هیچ وقت از مد بیفتند؛ اما این گل ها از چه زمانی از باغچه ها روی پارچه ها و لباس ها نقل مکان کرده اند؟

برای سال ها مردم از گل های طبیعی برای زیباتر کردن لباس هایشان استفاده می کردند و به این ترتیب با انتخاب نوع خاصی از گل ها و گیاهان، ظاهر خود را امضادار می کردند.

لباس های گلدار
از قرن دوازدهم بود که چینی ها لباس های زیبایی با استفاده از طرح گل ها و طبیعت تولید کردند و ظاهر خود را به این نقوش آراستند. استفاده از طرح های گل دار خیلی زود به کشورهای دیگر آسیایی و خاورمیانه راه یافت و در نهایت ژاپنی ها بودند که لباس سنتی خود یعنی کیمونو را با این نقوش به زیبایی و شکلی هنرمندانه، تبدیل به شاهکاری هنری کردند.

بعد از آن بود که اروپایی ها هم به طرح های گلدار علاقه مند شدند و کشوری مانند ایتالیا به تمامی از قابلیت های این نقوش روی کیف و کفش و انواع لباس استفاده و دنیای مد را متحول کردند.
سرانجام با پیشرفت صنعت چاپ، تولید انبوه پارچه های چیت و گلدار آغاز و به این ترتیب استفاده از طرح های گلدار همه گیر شد.

rosha-روشا-لباس گلدار

گل ها و سمبل ها
گل ها نشانه زیبایی های طبیعت هستند و طرح های الهام گرفته از آنها، نشان دهنده قوه تخیل مردم در دوره های مختلف است. در واقع گل ها و گیاهان تنها نقش دهنده به لباس های مردم نبوده اند بلکه زینت بخش بسیاری از دست ساخته های بشر بوده و در آیین های مختلف، گیاهان به عنوان سمبل پاکی و خلوص شناخته شده اند.

نقش و نگار گل ها با توجه به سابقه طولانی در صنعت پوشاک و تاریچه غنی در فرهنگ ملت های مختلف، شایستگی آن را دارند که همیشه جایگاه پر رنگی در دنیای مد داشته باشند.

امروزه هنوز طرح های برگرفته شده از طبیعت، جایگاه خاص خود را دارند و از سال گذشته طراحان مد نیز توجه گسترده ای به استفاده از این نقوش کردند به طوری که سالن های مد، پر از لباس های رنگ شده به این نقوش سنتی بودند و می توانستیم رد گل ها را از لباس های شیک و رسمی ژرسه تا لباس های تابستانی خنک و کتان، دنبال کنیم.

امسال هم لباس های گلدار روی خط مد حرکت می کنند و برای به روز بودن حتما باید آنها را به ترکیب لباس هایمان اضافه کنیم. این کار می تواند با انتخاب یک پیراهن، بلوز یا تی شرت گلدار یا حتی کیف و شال منقوش به طرح گل ها انجام شود. حتی می توانید با انتخاب زیورآلاتی که گلدار هستند، جزئیات طبیعی بیشتری به لباس های خود ببخشید و علاوه بر شیک شدن، ظاهری زنانه تر پیدا کنید.

هر سن و اندامی داشته باشید به راحتی می توانید از طرح های گلدار برای درخشندگی و جلوه بیشتر خود استفاده کنید؛ فقط مواظب باشید چند لباس با طرح گلدار را با هم نپوشید و از آنها در کنار لباس های ساده تر استفاده کنید.

پس یادتان باشد اصلا لازم نیست برای ظاهری زنانه، از فرق سر تا نوک پا از طرح های گل گلی استفاده کنید بلکه می توانید لباس های گلدار را در کنار کت ها و ژاکت های چرمی که کمی مردانه هستند هم بپوشید.